I keď svet ide stále dopredu, mladí ľudia musia vždy začínať od začiatku. (Johann Wolfgang von Goethe)

www.tecemko.sk

911 05 Trenčín, Vlárska 383/2F - písomný kontakt a sídlo o.z.
poradenské centrum a kancelária o.z.: Nám. SNP 9, Trenčín (budova VAJAK, 1. posch.)
+421 919 136 192

Partneri projektu:

Detský domov Lastovička Trenčín

Detský domov Adamovské Kochanovce

Autobusová doprava LETTRANS s.r.o. Selec

www.lettrans.sk/uvod/

Projekt bol realizovaný aj vďaka podpore Nadácie TATRABANKA a poďakovanie patrí našej garantke Mgr. Adriane Švecovej - zamestnankyni Tatrabanky v Trenčíne, ktorá nám prostredníctvom zamestnaneckého grantu DOBRÉ SRDCE pomohla projekt zabezpečiť. Ďakujeme za spoluprácu a pomoc :)

ĎAKUJEME projektovému tímu dobrovoľníkov za aktívny prístup, činnosť a spoluprácu:

Zuzana Ševčíková - vytvorenie projektu, jeho realizácia, organizačné zabezpečenie, práca s deťmi a ML, fotografovanie a vytvorenie spomienok

Alexandra Kurišová -  organizačné zabezpečenie, práca s deťmi a ML

Zuzana Marková -  organizačné zabezpečenie, práca s deťmi a ML

Anton Ševčík -  organizačné zabezpečenie, nákup materiálu a jeho preprava

a vychovávateľky z DD 

Alenka Budayová

Deniska Adamčiová

Ivetka Ondrišková

 

DOKUMENTY K PROJEKTU:

1. prihláška - individuálne prihlásenie účastníka:

indi_Prihlaska_ucastnika_Sutovske_vodopady.pdf (649785)

2. prihláška - hromadná, viacerých účastníkov z jednej organizácie:

Prihlaska_ucastnika_Sutovske_vodopady.pdf (670407)

Informácie a kontakt: +421 919 136 192 - Zuzana Ševčíková

 

POZNAJ SVOJU KRAJINU A ZAŽI OUTDOOR DOBRODRUŽSTVO

   Ako to býva zvykom, aj tento projekt sme niekoľkokrát kvôli počasiu presúvali. Trpezlivo sme čakali, kedy príde vhodný okamih a pani príroda nám dovolí prežiť krásne okamihy. Dočkali sme sa a dokonca nás obdarila neskutočne krásným počasím v sprievode slniečka. V sobotu 24.10.2015 sa 32-členná výprava konečne vybrala za poznávaním nádhernej slovenskej krajiny. Decká odložili počítače, vymenili telku za vzduch, slniečko a náročnú túru krásnou jesennou prírodou. Zahodili lenivosť - aspoň sa tak tvárili, že hurá :D a mohli sme spoločne prežiť zážitok síce náročný na výstup a dĺžku túry, ale o to viac sme boli fascinovaní kvapkami vody padajúceho Šútovského vodopádu. Niektorí sme kondične siahli na dno síl a energiu sme ťahali z "paty", ale vzduch urobil každému dobre a najmä sme vypadli z interiéru a prežili sme fajn sobotu. Výstupu sa zúčastnili všetky vekové kategórie od najmladšieho 7-ročného Romanka až po najstaršieho uja Paľka (vek netreba, aj tak mu 20-tnici nestíhali :). 
 
   Šútovský vodopád sa nachádza vo výške 830 m n.m. v Krivánskej Malej Fatre v prírodnej pamiatke Šútovská epigenéza asi 4 km severne od obce Šútovo. Je to najväčší vodopád v Malej Fatre a má celkovú výšku 38 metrov. Vznikol následkom vyzdvihnutia pohoria a poklesu Turčianskej kotliny. Vodopád sa nachádza na predpokladanej geologickej hranici medzi granitmi a granodioritmi. Samotné podložie je tvorené autometamorfovanými granodioritmi. Takéto fajnšmekerské informácie sme získali zo zdroja https://terchova.info/, ktorých autor je pán Ján Laurenčík.
  
   Šútovský vodopád je napájaný vodami Šútovského potoka, ktorý pramení v zaujímavom skalnom útvare Mojžišove pramene. Priamo nad vodopádom má potok šírku 2,5 metra. Hore sa nám však nepodarilo dostať, keďže to bol dosť náročný výstup a boli sme radi, že sa nám podarilo vyliezť po cca 2 hodinovej túre pod vodopád. Určite bolo niekoľko zdatných jednotlivcov, ktorí by sa radi pustili na ďalší výstup smerom hore. Takto sme ich inšpirovali, aby sa niekedy v budúcnosti vrátili a túru si vychnutnali ešte raz. Aj to niektorí skúsili - napríklad športovo zdatný kanoista Peťo vyliezol až hore, aj sa nám zdola niektorým hlava zakrútila pri pohľade na neho. Vzostup späť bol o niečo rýchlejší, dokonca sme mali chuť sa niektorí predbiehať a naháňať. Dole to bolo oveľa dynamickejšie a určite to bolo hlavne kvôli občerstveniu, ktoré nás čakalo pri autobuse. Nestačilo nám, tak sme si dali ešte relaxačnú pauzu pri umelo vytvorenom jazere pod obcou Šútovo. Jeseň je veľmi krásne ročné obdobie a pani príroda nás o tom jednoznačne presvedčila. Výlet bol skvelý, stálo to zato. Aj keď sa niektorí sťažovali na bolesť nôh a stonali, že nevládzu (nebudem prezrádzať, kto bol najväčší mrnčo :), verím, že sa všetkým výlet za poznávaním slovenských krás páčil a určite si niečo podobné ešte zopakujeme. Decká a mládež - boli ste super, vďaka za Vaše chcenie a najmä rozhovory s Vami boli veľmi veľmi príjemné. Priatelia - do skorého videnia sa v niektorom ďalšom krásnom kúte našej krajiny a dúfam, že sa radi znova pridáte :).  Z. 
 

Fotogaléria: POZNAJ SVOJU KRAJINU A ZAŽI OUTDOOR DOBRODRUŽSTVO

Záznamy: 1 - 15 zo 55
1 | 2 | 3 | 4 >>

Použité zdroje

https://terchova.info/

pán Ján Laurenčík https://terchova.info/author/admin/