I keď svet ide stále dopredu, mladí ľudia musia vždy začínať od začiatku. (Johann Wolfgang von Goethe)

www.tecemko.sk

911 05 Trenčín, Vlárska 383/2F - písomný kontakt a sídlo o.z.
poradenské centrum a kancelária o.z.: Nám. SNP 9, Trenčín (budova VAJAK, 1. posch.)
+421 919 136 192

Projekt bol realizovaný vďaka národnému projektu

KomPrax - Kompetencie pre prax.

Ďakujeme Slovenskému inštitútu mládeže IUVENTA.

komprax.iuventa.sk/SitePages/Kompetencie%20pre%20prax.asp

Partner projektu: 

Lanové centrum TARZÁNIA Trenčín 

Ďakujeme:

  • Zuzke Markovej za vytvorenie projektu a jeho realizáciu
  • pani Monike Pavlusovej a deťom za aktívnu účasť na projekte
  • Janke Ovesnej a tímu Tarzánia na Brezine za vytvorené podmienky a zabezpečenie krásneho zážitku
  • Milke Šprtlovej za zdravotnícky dozor, ktorý sme s radosťou ani radšej nevyužili :)
  • a ostatným dobrovoľníkom za pomoc a spoluprácu: Deniske Marienkovej, Gabike Kubelovej, Zuzane Ševčíkovej.

SPOZNÁVAJ PRÍRODU a ŠPORTUJ na Brezine

     "A že máme veľmi radi deti" sme zasa potvrdili ďalším malým projektom. Tentokrát si ho pripravila naša dobrovoľníčka Zuzka Marková, ktorá mu dýchla krásny zelený podtón. Vyzvala deti k turistickému výstupu na Brezinu 9.5.2014 a takto ich pozvala do zeleného srdca Trenčína. Po výstupe na Brezinu, o ktorý sa postarala pani Monika Pavlusová, účastníci prešli najskôr historickým námestím Trenčína. Postupne vstúpili do tajných zákutí lesa a prešli rôznymi chodníčkami smerujúcimi na Brezinu k lanovému parku. Tu ich čakala TARZÁNIA v plnej paráde a veľké množstvo lán umiestnených medzi vysokými zelenými stromami. Chvíľami sme aj tŕpli, aby dážď neprekazil plánované dopoľudnie, ale to nám vyšlo v plnej paráde, dokonca sa k záveru na nás usmievalo aj slniečko.

     Po privítaní účastníkov, zoznámení sa všetkých dobrovoľníkov, nasledovala poriadna rozcvička, ktorú si deti urobili sami bez zásahu dospelákov. Vyskúšali si tak líderstvo a vedenie malej skupiny. Nasledovali inštrukcie a túžba čo najskôr sa dostať medzi laná, prekážky, lavičky, kladky a iné nástrahy. Postupne sa prestriedali na prekážkovej lanovej dráhe. Vyskúšali si svoju trzpezlivosť, odolnosť, vytrvalosť, odvahu, boli odkázaní každý sám na seba. Istilo ich síce lano, ale pomáhať sa im dalo len povzbudzovaním a slovami. Okruhy, ktoré si urobili, im dobre prevetralo silu v rukách i v nohách. Zlanovanie bolo zamerané na podporu a rozvoj individuality, ale tímovosť sa medzi nimi nedala prehliadnuť. Cieľom bolo držať spolu, pomáhať si, radiť si. Postupne nasledovali spoločné športové súťaže. Vytvorili sa malé tímy po 4 účastníkoch v skupinke a tu si zasa vyskúšali komunikáciu, dohodnutie si spoločnej stratégie, riešenie konfliktov, podporu tímovej hry a kooperácie, zapálenosť a zanietenosť pre tím, priložiť ruku k dielu pri dosahovaní cieľa.

     Dobrovoľníci si zasa vyskúšali líderstvo, vedenie veľkej i malých skupín. Nebolo jednoduché zvládnuť energiu detí, ale cieľom bolo ukázať krásy Breziny, zelenej prírody a najmä filozofiu jeden za všetkých - všetci za jedného. Podujatie sa nám vydarilo, spokojnosť bola u všetkých a za všetko hovorili veselé a usmiate tváre detí.

Fotogaléria: SPOZNÁVAJ PRÍRODU, ŠPORTUJ na Brezine